Кар’єра QA engineer тестувальника: перспективи, завдання та обов’язки

Line: Gates Of Olympus Pc Için Bilgisayara Indir 8 10
October 16, 2021
Por que você deveria começar a jogar no 1win? Portal de Notícias
October 26, 2021

Знакові релізи, випущені фічі та інші досягнення — це дуже важливо. Працівники компанії мають відчувати свою цінність, бути лояльними, мотивованими й залученими до робочих процесів. Дослідження міжнародних компаній показують, що 65% працівників віддають перевагу нематеріальним способам мотивації.

скільки заробляє middle qa engineer

Саме тому тести доводиться проводити по декілька разів. За медіанними зарплатами тестувальників Київ залишається на першому місці, хоча середня зарплата в місті зменшилася на $100, якщо порівнювати з груднем 2021 року. Велика частина QA виїхала з Києва (до вторгнення тут жили 42% спеціалістів, зараз — 24%) та з Харкова (раніше тут жили 15%, зараз — орієнтовно 3%). Найчастіше переїжджали до Львова (зростання з 13% до 20%) та інших міст у західній і центральній частинах України. Частка тестувальників у Дніпрі й Одесі дещо впала (з 6% до 5% та 4% відповідно).

Сервіс для dou.ua провів опитування та визначив, скільки заробляли українські тестувальники у червні цього року. Загалом, останні роки зарплати QA демонструють позитивну динаміку. До того ж, маючи глибокі навички та досвід, тестувальнику досить легко перекваліфікуватись у бізнес-аналітика (Business Analyst) та навіть проєктного менеджера (Project Manager). ➕ Дана професія насамперед розбудовує особистість людини та великий спектр нетехнічних та напівтехнічних навичок, про які я розповім нижче.

Що має знати QA Engineer: hard skills, soft skills і не тільки

«Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку. Потім шукати англомовні курси з обраної теми на YouTube/Udemy і подібних. Серед перспектив роботи QA — безперервне прокачування скілів і, як наслідок, підвищення рівня компенсації. Щоб заробляти більше, тестувальнику потрібно освоювати додаткові чи суміжні навички. Наприклад, скіли тестування навантаження, програмування, менторство або лідерство. «На старті важливе володіння тулзами для тестування API (Postman та SoapUI), Charles та/або Fiddler.

  • Медіанна зарплата QA-спеціаліста в Києві становить $2500, в інших містах-мільйонниках — $2000 (крім Одеси, де медіана $1800), в менших містах — у середньому $1500.
  • Ці міста були лідерами за темпами зростання зарплат QA-спеціалістів у першій половині 2021 року, і в другій половині це зростання продовжилося.
  • Відпустку взяв для того, щоб знайти квартиру за кордоном, і мій менеджер це знав.
  • Переважна більшість вакансій вимагають знання English.
  • До речі, якщо змінити код продукту хоча б на один рядок — зміниться версія продукту і всі тести треба буде запускати знову.
  • Наприклад, скіли тестування навантаження, програмування, менторство або лідерство.

Деякі вважають роботу QA більш цікавою та різноманітною, ніж роботу розробника. За місяць подався у близько 40 компаній, пройшов 15 технічних співбесід і продовжую досі. «Перед великою війною у січні від нас відмовився клієнт. Причина найімовірніше була в тому, що розвідки різних країн попереджали про війну в Україні.

Навчання в STUDY SPACE

В інструментах для тестування API необхідно вміти виконати запит будь-якої складності, знати, для чого потрібні основні елементи інтерфейсу кожної із програм. У Fiddler та Charles потрібно вміти налаштувати їх для перехоплення запитів від сервера та, наприклад, відредагувати відповідь від сервера. Вони дають глибокі та фундаментальні знання, але для початку достатньо буде й поверхневих.

скільки заробляє middle qa engineer

Team Lead — це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Головне завдання тімліда — зробити так, щоб його команда видавала якомога кращі результати, сприяти розвитку своїх підлеглих, мотивувати їх і слідкувати за вирішенням бізнес-завдань клієнта. Тімлідом стає досвічений програміст, який зазвичай має від трьох років досвіду та прагне спробувати себе на керівній посаді, але середній досвід таких спеціалістів в Україні — 7 років. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць.

Вам потрібні дані про зарплату для дослідження?

Security Tester планує та виконує тести безпеки, а також перевіряє систему на наявність уразливостей. А Performance Tester тестує швидкість застосунку при різних рівнях навантаження й відстежує зміни у продукті, впроваджує інструменти тестування продуктивності. Пандемія COVID-19 змусила власників бізнесу переглянути робочі процеси, щоб підтримувати ефективність команд на «дистанційці» й залишатися на плаву.

Якщо за 5 років програміст вирішив не пробувати себе в ролі керівника, а продовжує займатись розробкою продуктів та сервісів — він Senior SE. Оскільки ІТ-сфера сама по собі досить молода, таких спеціалістів на ринку найменше, тому вони особливо цінуються. Середня зарплатня в Україні таких програмістів — 3500 доларів на місяць.

Middle qa engineer: середня зарплата в Україні

Медіанні зарплати тестувальників у другому кварталі 2022 року практично не змінилися. Виняток — зарплати техлідів, які після літнього падіння збільшилися middle qa engineer вакансії на $100, і зарплати мідлів, які зменшилися на $50. Як альтернативу медіані ми створили віджет з розподілом зарплат за кількістю анкет.

скільки заробляє middle qa engineer

Загалом 38% QA мають два чи менше років досвіду в цій галузі. Якщо порівнювати з літнім опитуванням, медіанний вік QA-спеціалістів в Україні не змінився — https://wizardsdev.com/ 30 років. 83% фахівців працюють у п’яти найбільших містах (Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро), причому в Києві — майже половина (42%).

Дякуємо, що поділились

Тому не переймайтесь невдалими першими співбесідами — це теж навичка, яку потрібно розвивати. За кожною спеціалізацією зміни зарплат були нерівномірні. Ще збільшилися зарплати джунів у General QA та Manual QA, хоча вони однаково лишаються меншими, ніж в Automation QA. Зарплати Senior не підвищилися для жодної спеціалізації.

Вона не дає розслабитися і розумово деградувати, а змушує постійно вивчати нові технології і галузі знань. Не останнє місце займає і можливість долучитися до світу високих технологій та великих зарплат. Деякі інженери по якості прийшли до своєї професії, тому що хотіли в IT, а поріг входу на QA нижче, ніж на програміста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *